پیش از مشتریان از مشکلات سیستم مطلع شوید

شاخص نهایی سنجش رضایتمندی مشتریان در مورد تمامی جنبه های یک کسب و کار میزان سود یا ضرر آن کسب و کار است. ویرا می تواند همه منابع پراکنده تولید داده های یک کسب و کار - از بالاترین سطوح مدیریتی تا پشتیبانی و سنجش رفتار مشتریان - را یکپارچه سازی نموده و با پایش بلا درنگ میلیون ها تراکنش و تحلیل آنها به منظور تشخیص اختلال و عوامل تولید آن ها، در جهت توانمند سازی کسب وکارها برای درک سریع و دقیق مشکلات سیستم و رفع آنها گام بردارد که نهایتا منجر به ایجاد فرصت برای بهبود و رشد کسب و کار می شود.

پایش هوشمند نرخ مشتریان واقعی

ترافیک مصرفی، قابلیت استفاده و دیگر نرخ ها قلب تپنده یک کسب و کار آنلاین هستند. اما مهمتر از آنها کاربران فعال روزانه و الگوی پویای استفاده آنها از خدمات و همینطور نرخ مشتریان واقعی (مشتریانی که تصمیم به خدمات گیری از کسب و کار اتخاذ می کنند.) و هزینه ها می باشد. ویرا نه تنها قابلیت پایش تمامی شاخص های ضروری یک کسب و کار را داراست، بلکه الگوهای همبستگی میان اختلال ها را بررسی نموده و عوامل موثر بر ایجاد آنها را مشخص می نماید. فهم درست شاخص ها در پیش زمینه فعالیت کسب و کارها این امکان را فراهم می آورد تا سیستم هوشمند ویرا مکانیسم هشدار را دقیق و به موقع فعال سازد.

رفع ناپایداری های سیستم و تشخیص علل آن

حیات یک کسب و کار آنلاین به عملکرد روان و آپ تایم بالای آن وابسته است. بخش فن آوری اطلاعات این نوع خاص از کسب و کارها همیشه با حجم عظیم پایش مقادیر زیادی از شاخص های مربوط به پلتفرم های مختلف، سیستم عامل ها و مراکز داده، خطاهای وب سرویس ها، زمان بارگزاری داده ها و از کار افتادن سرورها روبروست. سیستم بدون وقفه تشخیص اختلال ویرا برای پوشش دادن تمامی شاخص های عملکرد یک سیستم و کاهش حداکثری زمان پاسخدهی سرورها طراحی شده است تا کوچکترین خسارتی به جهت ناپایداری سیستم ها متوجه کسب و کارها نباشد.

خطا در ورود اطلاعات! لطفا مجددا فیلدها را بررسی نموده و کلید ارسال را فشار دهید.
پیام شما با موفقیت ارسال شد.