زوایای فناوری در حال ایجاد شکل جدیدی از صنعت بیمه هستند

فناوری نقشی کلیدی و روز افزون در صنایع مربوط به بیمه و زنجیره های زیر مجموعه آن بازی می کند. هر روز تعداد بیشتری از شرکت های بیمه به این نتیجه می رسند که می بایست با ایجاد اکوسیستمی نوین، از طریق روش هایی مانند اینترنت اشیا، کلان داده و اپلیکیشن های مختلف دنیای جدیدی را رو به مشتریان خود گشوده و کسب و کاری مقاومتر در برابر نوسانات و اتفاقات پایه ریزی نمایند.

انتظارات مشتریان از بیمه و خدمات آن

انتظارات و خواسته های مشتریان دیجیتال دائما در حال تکامل و افزایش است. با در نظر گرفتن توسعه سریع فناوری که امکان شخصی و سلیقه ای نمودن خدمات را در هر زمان و مکانی فراهم نموده است، این امر چندان تعجب برانگیز نیست. در واقع امروزه مشتریان خدمات سنتی شرکت های بیمه را در قالب مدرن و بسیار سریعتر و دقیقتر مطالبه می نمایند. بعلاوه، دو گروه شاخص در بین طیف مشتریان صنعت بیمه وجود دارد: آنهایی که نیازمند پوشش دائمی و احساس حضور شرکت های بیمه در وجوه مختلف زندگی خود هستند. و آنهایی که صرفا در مواقع نیاز و اتفاقات انتظار یاری از این شرکت ها را دارند.

فناوری بیمه برای طیف جدید مشتریان

امروزه مشتریان از شرکت های بیمه تنها انتظار پرداخت در مواقع ضرورت را ندارند. بلکه آنها را به عنوان یک همراه و پیشگیری کننده از اتفاقات در نظر می گیرند. کسب و کارهایی که علاقه مند به برآورده کردن چنین نیازهای نو ظهوری هستند، چاره ای جز ایجاد اکوسیستم های جدید با رویکردی نوین به فناوری و سیستم های مولد پیش روی خود نمی بینند. سیستم رایانش ابری ویرا به عنوان زیر ساختی قدرتمند برای شرکت های بیمه این امکان را فراهم می سازد تا مهاجرت از سیستم های سنتی به سوی فناوری های مدرن را بدون کوچکترین ریسک و آسیبی انجام دهند. اینترنت اشیا، راهکارهای ذخیره سازی داده ها، و روش های هوشمند تحلیل داده تنها بخشی از خدماتی است که ویرا در راستای ساخت اکوسیستم های مدرن به این دسته از کسب و کارها ارائه می نماید.

خطا در ورود اطلاعات! لطفا مجددا فیلدها را بررسی نموده و کلید ارسال را فشار دهید.
پیام شما با موفقیت ارسال شد.