تحلیل کلان داده و تشخیص مشکلات و فرصت های پنهان در داده ها

به منظور جلب رضایت مشتری، زنجیره ای از عوامل مانند بازاریابی، تولید، خدمات، پشتیبانی، سیستم های پرداخت و عملگرها می بایست تعامل نزدیکی با یکدیگر داشته باشند. یک اختلال در هر یک از این بخش ها باعث گسست در این زنجیره شده و سریعا تاثیر منفی خود را بر کیفیت، سود آوری و برندینگ می گذارد. ویرا دائما منابع تولید داده در بخش هایی مانند فناوری اطلاعات، تولید و خدمات را پایش نموده و با تشخیص الگوی شاخص ها و حذف نوسانات بی اثر، سیستم هشدار را تنها در موارد اختلالات اثر گذار فعال می نماید.

توانایی تشخیص دقیق علت مشکلات سیستم و جلوگیری از هدر رفت منابع

تغییر در ویژگی های یک محصول چه به صورت بروزرسانی های جزئی و چه به صورت کلی تر، همیشه تاثیر خود را بر روند استفاده مشتریان از محصول می گذارند. واکنش به موقع به این تاثیرات می تواند نقش کلیدی در ثابت نگه داشتن میزان رضایتمندی مشتریان ایفا نماید. سیستم تشخیص همبستگی ویرا نقشه ای شفاف از ارتباط شاخص ها و عملکرد آنها فراهم نموده و درکی همه جانبه از محصول را به کسب و کارها ارائه می نماید تا در چگونگی رفع اختلالات و کاهش مدت زمان تشخیص آن مفید واقع شود. وجود باگ در یک بروز رسانی از نرم افزار، یک حمله دی داس به سرور میزبان، یا اختلال در پروسه پشتیبانی مشتریان، مواردی هستند که سیستم تحلیل رضایتمندی مشتریان ویرا می تواند در تشخیص و هشدار وجود آنها به کسب و کارها بسیار موفق عمل نماید.

تجربه مشتری یکنواخت و بهبود دائمی آن

ویرا از طریق تشخیص رفتارهای غیر معمول در الگوهای استفاده از محصول، نرخ درآمد وهزینه ها و نوسانات در میزان مقادیر شاخص ها، این امکان را برای کسب و کارها فراهم می کند تا نقاط دارای پتانسیل بهبود را شناسایی و در جهت رشد خود گام بردارند. از طریق پایش تمام شاخص های مربوط به مشتریان، مانند میزان آگاه سازی مشتریان، نگهداشت آنها و میزان رضایتمندی از محصولات و خدمات، ویرا ابزاری کارآمد در یاری رساندن به بازاریاب ها و مدیران تولید به منظور بهینه سازی تعامل با مشتریان خود خواهد بود. چنین رویکردی تضمین کننده یکنواختی تجربه مشتری و منتج به استقبال بیشتر از محصولات، افزایش وفاداری مشتریان و نهایتا سودآوری بیشتر خواهد بود.

نگهداشت مشتریان وفادار

کسب و کار آنلاین بزرگی را در نظر بگیرید که یک کمپین تبلیغاتی به منظور ترغیب «مشتریان با یک خرید» به خرید دوم راه اندازی نموده است. به محض شروع به کار این کمپین، ویرا یک افت محسوس در تکرار خرید توسط مشتریان هدف را تشخیص داده است. سپس پلتفرم مذکور اتفاق اخیر را از طریق همبستگی های آماری با شاخص های دیگر - که در اینجا وجود یک باگ در عملکرد دکمه «سفارش» بعد از آزاد سازی نسخه جدید نرم افزار بوده است - بررسی نموده و علت اصلی این افت را آشکار نموده است. در اینجا سیستم هشدار اتوماتیک ویرا فعال شده و شرح مشکل و راه حل آن به صاحبین کسب و کار یا دپارتمان مسئول از پیش مشخص شده ارسال می گردد.

خطا در ورود اطلاعات! لطفا مجددا فیلدها را بررسی نموده و کلید ارسال را فشار دهید.
پیام شما با موفقیت ارسال شد.