سیستم های مدیریت منابع سازمانی کسب و کارها را قادر می‌سازند تا حداکثر پتانسیل خود را کشف و درک کنند. گستره این توانمندسازی از عملکردهای تجاری شرکت‌ها مانند امور مالی و فروش تا بازاریابی و پشتیبانی مشتری و فراتر از آن ادامه می‌یابد. آنها سیلوهای عظیم اطلاعاتی را تجزیه نموده و از این طریق توانمندی شرکت‌ها را برای دستیابی به عملکرد منسجم افزایش می‌دهند. اما چالش همیشگی این سیستم‌ها این است که آنها متکی به صفحه گسترده‌ها هستند، اطلاعات مهم تجاری را در سیلوهای اطلاعاتی ذخیره می‌نمایند و بنابراین مسائل امنیتی و نگهداری این داده‌ها برای آنها بسیار پر اهمیت است. اما روند فعلی بازار نشان می دهد که سیستم‌های مدیریت منابع سازمای در حال تحولی سریع هستند، و در سال پیش رو ظهور بروزرسانی‌ها و یکپارچه‌سازی‌های اساسی برای آنها پیش‌بینی می‌شود.


سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی متکی بر رایانش ابری

هرچند سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی متکی بر رایانش ابری، پدیده‌های جدیدی در بازار نیستند و مدتی از ظهور آنها می‌گذرد،  اما مشاغل، به ویژه مشاغل کوچک، به طور فزاینده‌ای در حال روی آوردن به استفاده از آنها هستند. پیش از این، شرکت‌ها راهکارهای سنتی مدیریت منابع سازمانی را اجرا می کردند که از یک طرف برای آنها پر هزینه بود و از طرف دیگر نیازمند منابع انسانی بسیار ماهر در زمینه فناوری اطلاعات بودند. اما با ظهور سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی مجهز به رایانش ابری، هزینه پیاده سازی کاهش یافته و این سیستم‌ها برای افراد و طیف بیشتری از کسب و کارها قابل دسترس شده است. همچنین، پیاده سازی بروز رسانی‌ها برای این سیستم‌ها بدون وقفه بوده و بنابراین کاربران بدون نیاز به تجربه خروج از دسترس موقتی سرورها، می‌توانند به محض بروزرسانی از خدمات تازه آنها استفاده نمایند. شرکت‌ها اکنون یک مدل ترکیبی را در دسترس خود می‌بینند: ترکیبی از سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی بر روی ابر و سیستم‌های سنتی؛ که نقاط ضعف یکدیگر را پوشش می‌دهند. به گزارش اکسنچر ۵۱ درصد از کسب و کارها از سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی ابری استفاده می‌نمایند، ۳۵ درصد سیستم‌های سنتی را ترجیح می‌دهند و ۱۰ درصد از مدل‌های ترکیبی استفاده می‌کنند.


ترکیب این سیستم‌ها با هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌های پیشرفته

با افزایش و تولید حجم عظیمی از داده‌ها، داشتن ابزاری برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل و ارائه گزارش‌های کارآمد، تبدیل به یک امر ضروری شده است. دنیای دیجیتال مملو از داده‌های بدون ساختار مشخص است و شرکت‌ها به ابزارها و تکنیک‌های پیشرفته برای تعیین و استخراج داده‌های مفید نیاز دارند. درست در این نقطه است که سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی هوشمند وارد عمل می‌شوند. آنها اطلاعات را به صورت خودکار جمع آوری می‌کنند، روندهای بازار را مشاهده می‌کنند، رقبا را تحت نظر دارند و زمان بارگذاری اطلاعات را کاهش می‌دهند. این امر به نیروهای انسانی کسب و کارها کمک شایانی می‌نماید زیرا آنها را از مطالعه و تحلیل داده‌ها بی نیاز ساخته و تمرکز آنها را بر مسائلی که واقعا نیاز به هوش انسانی دارند، بالا می‌برد.

سیستم‌های هوشمند مدیریت منابع سازمانی، اطلاعات گذشته را با داده‌های فعلی ترکیب می‌نمایند که به مدیران ارشد کمک می‌کند تا استاتژی‌های بهتری را تنظیم کنند. به طور کلی، هنگامی که سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی با فناوری‌های پیشرفته ادغام می‌شوند، باعث بهبود بهره وری کسب و کار، به حداکثر رساندن درآمد، کاهش هزینه‌ها و کارآیی فرآیندها می‌شوند. گزارش‌ها حاکی از آن است که فناوری‌های جدید مانند اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA) تا سال ۲۰۲۱ حدود ۱۲/۷ برابر رشد خواهند کرد.


سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی به سمت سیار شدن پیش می‌روند

تا چندی پیش، فروشندگان مجبور بودند برای اضافه نمودن یا بروز رسانی اطلاعات مشتریان خود به دفاتر کاری و اداری خود مراجعه نمایند. اما وقتی سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی سیار شدند، آنها توانستند این امور را از محل استقرار مشتریان انجام دهند. نیازی به یادداشت برداری و حمل دفاتر بزرگ نبود. امروزه فروشندگان می‌توانند به کمک سیستم‌های موجود در تلفن‌های همراه، از خارج از دفاتر خود و در ساعات غیر اداری کار کنند. از طریق تلفن‌های همراه، تبلت‌ها یا هر دستگاه الکترونیکی دیگری می‌توان به برنامه‌های مدیریت منابع سازمانی موبایل دسترسی داشت.

برنامه‌های مدیریت منابع سازمانی موبایل همچنین به کارمندان کمک می‌کنند تا به راحتی با رهبران تیم و مدیران خود ارتباط برقرار کنند. آنها می‌توانند در هر زمان و از هر مکان منابع ضروری خود را درخواست کنند. یکی دیگر از مزایای برنامه‌های مدیریت منابع سازمانی موبایل در بخش موجودی کالا است. هرگاه مقدار مواد اولیه به زیر آستانه خاصی برسد، می‌توان اطلاعات را به صورت بلادرنگ با مسئولان مربوطه در میان گذاشت و اقدامات لازم را برای كاهش اثرات منفی آنها انجام داد. تحقیقات انجام شده توسط گروه آبردین نشان می‌دهد که شرکت‌هایی که سیستم های مدیریت منابع سازمانی موبایل را پیاده سازی کرده‌اند ، ۴۰٪ در بهره‌وری عملیاتی خود افزایش داشته‌اند.


سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی مجهز به ابزار قدرتمندی برای تحلیل داده‌ها خواهند شد

سیستم های مدیریت منابع سازمانی در جمع آوری داده‌های بدون ساختار بسیار عالی عمل می‌کنند، اما هنگام تجزیه و تحلیل و استخراج نتایج کسب و کار از روند بازار، برجسته نیستند. از آنجا که تجزیه و تحلیل قدرتمند به بخشی اساسی در سیستم های مدیریت منابع سازمانی تبدیل شده است، شرکت‌ها توانایی ترسیم کارآمدی نتایج را پیدا کرده‌اند. قابلیت گزارش گیری از داده‌ها و دستیابی به اطلاعات تجارت محور به صورت بلادرنگ به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا بدون تلاش زیاد، تصمیمات مربوط به امور مالی، تولید و بازاریابی را اتخاذ کنند. همچنین به آنها این امکان را می‌دهد تا از بازخوردهای مشتریان نایج مفیدی استخراج کنند و تغییرات لازم را در محصولات ایجاد نمایند. تجزیه و تحلیل داده‌ها به مدیران این امکان را می‌دهد تا نوسانات بازار را درک کرده و بتوانند استراتژی موثرتری طراحی کنند. طبق گزارش گروه هاكت، شركت‌هایی كه از گزارشگیری خودكار استفاده مي كنند به ۴۹٪ گزارش كمتر نياز دارند و ۲۰٪ تا ۴۰٪ از زمان فعالیت خود را ذخیره می‌کنند.

سیستم های مدیریت منابع سازمانی در جمع آوری داده‌های بدون ساختار بسیار عالی عمل می‌کنند، اما هنگام تجزیه و تحلیل و استخراج نتایج کسب و کار از روند بازار، برجسته نیستند.

نتیجه‌گیری

نرم افزار مدیریت منابع سازمانی امکان فعالیت کسب و کارها را آسان نموده است. آنها سیلوهای عظیم اطلاعاتی را شکسته‌اند، بنابراین همه بخش‌های کسب و کارها م‌توانند به عنوان یک مجموعه متحد کار کنند. پرسنل مجاز می‌توانند از هر کجا و هر زمان به اطلاعات مهم کسب و کارها اضافه، آنها را بروزرسانی و  به آنها دسترسی پیدا کنند. مدیران اجرایی می‌توانند از هر مکان با مدیران خود تماس بگیرند و داده‌های مورد نیاز را درخواست کنند. ماژول CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) در سیستم مدیریت منابع سازمانی به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا به صورت بلادرنگ با مشتریان تعامل داشته باشند، بلافاصله درخواست‌های آنها را بررسی کرده و نیازها، خواسته‌ها و پیشنهادات آنها را درک کنند. در سال ۲۰۲۱ و بعد از آن، درخواست‌ها برای استفاده از سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی افزایش خواهد یافت. شرکت‌ها راهکارهای مبتنی بر رایانش ابری‌ای را ترجیح می‌دهند که سیار، چابک و دارای ویژگی‌های قدرتمند تجزیه و تحلیل داده‌ها باشند و بتوانند با سایر راهکارهای فناوری پیشرفته تلفیق شوند.


ویژگی‌های قابل توجه سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی برای سال ۲۰۲۱ چیست؟

سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی هرگز به اندازه امروز در کانون توجهات نبوده‌اند. نرخ گسترده درخواست‌ها نشان می‌دهد که این روند در سال ۲۰۲۱ و بعد از آن افزایش خواهد یافت. برخی از ویژگی‌های اساسی آنها می‌تواند به صورت زیر باشد:

  • سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی مبتنی بر رایانش ابری
  • سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی مبتنی بر اینترنت اشیا
  • راهکارهای شخصی سازی این سیستم‌ها
  • راهکارهای بازاریابی دیجیتال برای این سیستم‌ها
  • پشتیبانی از چاپگرهای سه بعدی

آخرین ویرایش: شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۷

مهدی ایمانی

پست های نویسنده
پست های مرتبط
نظرات
خطا در ورود اطلاعات! لطفا مجددا فیلدها را بررسی نموده و کلید ارسال را فشار دهید.
پیام شما با موفقیت ارسال شد.